SLUSHTIP #56 Nejlepší punková kapela na světě je z Japonska


Punkrock, hardcore punk, melodic hardcore, punk, říkejte si tomu jak chcete, můžete se v tom babrat klidně i hodiny, jenže jde předevšim o přístup. Přístup to je taková ta maličkost co může i ze sebezručnějších muzikantů a kapel udělat uplný idioty a naopak z hudebních negramotů udělat slušně fungující tělesa.
Za posledních asi 13 let co se nějakym způsobem votíram o punk a všechny jeho přidružený žánry sem se rozhodnul trochu bilancovat a dát dohromady pomyslnej žebříček kapel který na mě měly nějakej vliv a jak je vidim i po letech. V první řadě je ale potřeba zmínit fakt, že punk nepřinesl do mýho života nic přelomovýho minimálně pět let. Byli a jsou tu dobrý kapely, jenže se furt tak nějak plácáme v tom samym.
Přeskočim zmíněnej patnáctipříčkovej žebříček a vrhnu se rovnou na první místo. Jednoznačně vyhráli Waterweed z Osaky. Kapela která na všechno totálně kašlala a šla si svojí ne zrovna prošlapanou cestou. Jejich desky se v Evropě sháněj jenom hodně obtížně, za to pak ale stojí jejich poslech. Koncertní tour je uplně nemyslitelný a tak Waterweed narůstají na svojí vzácnosti. Je to paradox, nebo možná výsměh od Boha.
V Česku a v Evropě celkově toneme v oceánu kapel ze západu. USA a Velká Británie se dokonce naučili jezdit k nám obrážet bary pod názvama svejch kapel v celkem hojnym měřítku a jejich nahrávky jsou na každym rohu. To všechno je samozřejmě prima a buďme za to vděční protože ještě vaši tátové to štěstí neměli. Nýbrž to opravdu kvalitní nekoupíte ani na Amazonu, nestáhnete ani na Spotify. O to opravdu kvalitní musíte napsat zpěvákovi tý kapely dopis, v něm pár jenů a prosíka aby poslal něco zpět.
Teď mi došlo, že je to vlastně uplně skvělý. Ale mrzí mě že vidět Waterweed na živo už bude větší problém. Zkrátim to. #56 tip magazínu Slush jsou Waterweed a uplně všechny jejich desky, který ale máte bohužel smůlu slyšet. Leda tady na youtube, vidět něco málo z toho gejzíru nefalšovaný radosti, která bohužel na našich koncertech pomalu a jistě uvadá a upadá v zapomění kdesi za stydlivostí a společenskym kodexem, co kdyby mě náhodou viděl někdo z práce.

Reklamy